Camino de Santiago – dlaczego warto?

Camino de Santiago – dlaczego warto? 1600 1368 Laboratorium św. Jana Pawła II

3 marca w gdańskim sanktuarium w Matemblewie ks. prof. Piotr Roszak wygłosił dla licznie zgromadzonych słuchaczy wykład pt. „Camino de Santiago-dlaczego warto?”. 🔥🔥🔥Przypomniał również wkład św. Jana Pawła II w odrodzenie idei Camino de Santiago w XX wieku. W 1999 roku podczas VII Pielgrzymki do Polski mieszkańcy Matemblewa zatrzymali na ul. Słowackiego papieski orszak, prosząc Papieża o błogosławieństwo figury Matki Bożej Brzemiennej. Od tego wydarzenia minęło już 25 lat.❤️