Idea Laboratorium

Laboratorium św. Jana Pawła powstało na mocy umowy zawartej w marcu 2020 roku pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego a Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Naszym głównym zadaniem jest popularyzacja spuścizny duchowej i intelektualnej Jana Pawła II, w tym działalność edukacyjna skierowana do najmłodszego pokolenia.

Projekt realizowany jest na Wydziale Teologicznym UMK, a w jego ramach odbywają się warsztaty i lekcje, konferencje, seminaria, powstają też materiały dydaktyczne.

Laboratorium współpracuje m. in. z Instytutem Jana Pawła II z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, z którym wspólnie organizuje konferencje naukowe, seminaria i wieczory autorskie (w Toruniu i Lublinie).

Laboratorium św. Jana Pawła II tworzą pracownicy naukowi Wydziału Teologicznego UMK.

Warsztaty i lekcje

Seminaria

Materiały dydaktyczne

Traktujemy patronat Jana Pawła II nad województwem, jako zobowiązanie, aby zgłębić nauczanie papieża dialogu. Powstanie na UMK Laboratorium Jana Pawła II jest odpowiedzią na nasze potrzeby w tym zakresie.

Piotr Całbecki, marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

projektu