Kolejne warsztaty o Całunie za nami

Kolejne warsztaty o Całunie za nami 2048 1365 Laboratorium św. Jana Pawła II
W mijającym tygodniu przeprowadziliśmy w Toruniu i Gdańsku serię warsztatów „Zwierciadło Ewangelii” dot. Całunu Turyńskiego – „niemym świadku” męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a także innych wizerunków Jezusa z Nazaretu. Rozmawialiśmy o dialogu religii i nauki oraz o tym jak patrzymy różne wizerunki Jezusa na nie z perspektywy wiary a jak z perspektywy nauki.
Św. Jan Paweł II, odwiedzając Turyn w 1998 roku, mówił o Całunie:
„Całun! Jakież to wymowne orędzie cierpienia i miłości, śmierci i życia wiecznego! Całun pozwala nam zrozumieć doświadczenia, przez jakie zechciał przejść Jezus, zanim wstąpił do nieba. To bezcenne Płótno przekazuje nam z dramatyczną wyrazistością najważniejsze dla nas orędzie: źródłem każdego chrześcijańskiego życia jest odkupienie uzyskane dla nas przez Zbawiciela, który przyjął naszą ludzką kondycję, dla nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał.
Święty Całun mówi nam o tym wszystkim. Jest świadectwem jedynym w swoim rodzaju. To zbawcze orędzie przyjęli i przyswoili sobie błogosławieni, których dzisiaj czcimy po raz pierwszy. Kościół kontempluje ich życie z radością. Raduje się w Duchu, ponieważ dostrzega już w nich znak niebieskiej ojczyzny, chwalebnego domu Boga, który czeka na nas wszystkich”.