Rusza Konkurs „Bóg, zło i ewolucja”

Rusza Konkurs „Bóg, zło i ewolucja” 1414 2000 Laboratorium św. Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Bóg, zło i ewolucja”.

Uczniowie, indywidualnie lub w zespole (składającym się maksymalnie z 3 osób), przygotowują pracę autorską na temat: Bóg, zło i ewolucja. Zagadnienie może zostać przedstawione w perspektywie ogólnej albo szczegółowej, omawiając wybrane zagadnienie, np.
-sposób prezentacji ewolucji w biologii i religii;
-ewolucja i stworzenie;
-działania Boga w świecie (prawa przyrody, cuda, celowość procesów);
dobroć i piękno świata a zło, etc.

Praca będzie polegała na przygotowaniu posteru.
W zgłoszeniu zespołu/szkoły należy przesłać:
– tytuł posteru,
– krótki opis posteru (do 150 słów),
– imiona i nazwiska uczniów,
– wiek uczniów,
– imię i nauczyciela/opiekuna dydaktycznego,
– dane szkoły,
– zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w konkursie (w wypadku uczniów niepełnoletnich).

Zgłoszenie należy przesłać na adres scire@umk.pl do 28 lutego 2023 roku,
Pracę końcową do 29 marca 2023 roku.

Więcej informacji na stronie głównego organizatora.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „The Dynamic Theodicy Model: understanding God, Evil and Evolution” finansowanego przez Fundację Templetona a realizowanego na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu, partnerem konkursu jest Laboratorium św. Jana Pawła II.