Spotkanie pracowników uczelni wyższych w Gdańsku

Spotkanie pracowników uczelni wyższych w Gdańsku 1024 768 Laboratorium św. Jana Pawła II
W minionym tygodniu miało miejsce spotkanie dla pomorskich pracowników uczelni wyższych. Ks. Krzysztof Konkol duszpasterz nowo powołanego duszpasterstwa podkreśla, że jego celem jest integracja i chrześcijańska formacja pracowników naukowych. Podczas spotkania ks. dr Adam Jeszka, reprezentujący Laboratorium Jana Pawła II, przedstawiał niektóre argumenty filozoficzne na istnienie Boga.
Prof. Zofia Zdybicka w jednym ze swoich tekstów, analizując twórczość św. Jana Pawła II, zauważyła:
„Ks. prof. Wojtyła wskazuje na otwartość osoby ludzkiej na Boga, na jej pragnienie Boga, zdolność do racjonalnego poznania Boga, na jej ukierunkowanie na nieskończoną Prawdę i Miłość – człowiek jest „capax Dei”. Relację pomiędzy Bogiem a człowiekiem interpretuje w kategoriach daru miłości, a analogia metafizyczna pozwala mu w bycie ludzkim dostrzec charakter obrazu Boga. Podkreśla też świadomość transcendencji człowieka wobec świata i Boga wobec człowieka. Konstatuje więc, że ostateczne powołanie człowieka jest Boskie. Dostrzega to filozofia, a dopełnia wiara”.