Webinar „Vita san(t)a, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch”

Webinar „Vita san(t)a, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch” 1000 1000 Laboratorium św. Jana Pawła II
Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę webinaru „Vita san(t)a, czyli w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Naszym gościem jest p. Zuzanna Jundziłł – psychodietetyk.

Nauczanie Jana Pawła II na temat zdrowego stylu życia jest szczególnie aktualne w obecnych czasach, wielkiego pośpiechu, podjadania w międzyczasie, stresu i braku ruchu. Papież zachęcał do powrotu do natury, ponieważ kontakt z przyrodą pozwala odzyskać radość życia. Aktywność ruchowa oraz zdrowe jedzenie sprzyjają hartowaniu fizycznemu i psychicznemu. Sport kształtuje charakter, uczy dyscypliny, odpowiedzialności. „Slow food” i zdrowe nawyki żywieniowe sprzyjają poprawie jakości życia oraz zachowaniu harmonii i równowagi.

Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to, aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności. Dlatego trzeba tworzyć takie style życia, w których szukanie prawdy, piękna i dobra, oraz wspólnota ludzi dążących do wspólnego rozwoju byłyby elementami decydującymi o wyborze jakości konsumpcji, oszczędności i inwestycji.

Jan Paweł II, Centesimus annus, 36

Zuzanna Jundziłł jest psychodietetykiem, specjalistą leczenia zaburzeń odżywiania. Absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Psychodietetykę studiowała w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, a warsztat szkoliła na studium leczenia zaburzeń odżywiania w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania we Wrocławiu.

Jest praktykiem, który w swojej pracy kieruje się holistycznym spojrzeniem na podopiecznego, z dużym naciskiem na wzmacnianie zasobów. Od samego wyniku, ważna jest dla niej droga, którą razem z podopiecznym może przebyć. Jest autorką poradnika dotyczącego profilaktyki zaburzeń odżywiania, który swoją premierę będzie mieć w tym roku.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną, wraz z Mężem jest Animatorem Spotkań Małżeńskich, którego charyzmatem jest zdolność do dzielenia się darem dialogu z innymi, inspirowanie innych do podjęcia dialogu w swoich związkach.

Kontakt w sprawie zapytań/współpracy: zuzanna.jundzill@gmail.com