Dialog w małżeństwie, czyli co?

Dialog w małżeństwie, czyli co? 150 150 Laboratorium św. Jana Pawła II

Jak prawdziwie kochać?

Luty to miesiąc zakochanych, którym patronuje św. Walenty, wspominany 14 lutego. Tego dnia Kościół przywołuje również sylwetki świętych Cyryla i Metodego, których w 1980 roku św. Jan Paweł II ogłosił – obok św. Benedykta – współpatronami Europy. Święci przypominają nam, że miłość ma różne oblicza.

Przegryź myśl:

„Człowiek nie może żyć bez miłości. Pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością”

encyklika Redemptor hominis, 4 marca 1979 roku

Zuzanna i Łukasz Jundziłłowie, animatorzy „Spotkań Małżeńskich” podają 4 zasady MAŁŻEŃSKIEGO DIALOGU jako drogi do miłości:
– Pierwszeństwo słuchania przed mówieniem,
– Pierwszeństwo rozumienia przed ocenianiem,
– Pierwszeństwo dzielenia się przed dyskutowaniem,
– Przede wszystkim przebaczenie.

„Spotkania Małżeńskie” to założony w Polsce międzynarodowym ruch, mający na celu promowanie dialogu jako drogi duchowej przede wszystkim w małżeństwie i wśród par przygotowujących się do małżeństwa.

www.spotkaniamalzenskie.pl