Duchowe rozkminy w Wielkim Poście

Duchowe rozkminy w Wielkim Poście 150 150 Laboratorium św. Jana Pawła II
Ks. Krzysztof Ławrukajtis na co dzień pracuje z więźniami. Razem z nimi szuka sposobów, aby wyprostować kręte ścieżki życia.

Nawrócenie to proces prowadzący do nowego życia, które człowiek osiąga poprzez:
1. Zmianę myślenia,
2. Przemianę serca,
3. Wyzbycie się egoizmu,
4. Przyjęcie Ukrzyżowanego Chrystusa.

Przegryź słowo:

„Przyjęcie popiołu na głowę oznacza zatem, że uznajemy się za stworzenia uczynione z ziemi i dla ziemi przeznaczone (por. Rdz 3, 19); oznacza zarazem przyznanie, że jesteśmy grzesznikami, potrzebującymi Bożego przebaczenia, aby móc żyć zgodnie z Ewangelią (por. Mk 1, 15); oznacza wreszcie umocnienie nadziei na ostateczne spotkanie z Chrystusem w chwale i pokoju nieba”.

(Jan Paweł II, Popielec, 5 marca 2003)