Pokój niejedno ma imię

Pokój niejedno ma imię 150 150 Laboratorium św. Jana Pawła II

Pokój jest drogą pożądaną przez wiele społeczeństw i wspólnot. Jan Paweł II wiele miejsca w swojej intelektualnej spuściźnie poświęca pokojowi. Poprosiliśmy p. Aleksandra Sztramskiego o kilka słów refleksji nt. pokoju i tego jak budowany jest w codzienności. P. Aleksander jest prezesem Fundacji Królewskie Dziedzińce w Toruniu, która prowadzi sklep społeczny „Dar serca” dla Ukraińców potrzebujących wsparcia.
Posłuchajmy!

Przegryźć słowo Jana Pawła II:
Właściwą drogą do wspólnoty światowej, w której panować będzie sprawiedliwość i pokój, bez podziałów między narodami, na wszystkich kontynentach, jest droga solidarności, dialogu i powszechnego braterstwa.
Orędzie na XIX Światowy Dzień Pokoju, 1986