Przegląd filmów o Janie Pawle II

Przegląd filmów o Janie Pawle II 900 380 Laboratorium św. Jana Pawła II

W Warszawie i Lublinie odbędą się pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych poświęconych papieżowi Janowi Pawłowi II. Od odbywają się one już od października 2023 w wybranych miastach Polski, Włoch, Malty, USA, Argentyny i Niemiec. Oprócz projekcji odbywają się też dyskusje panelowe z udziałem twórców i zaproszonych gości. Okazją do organizacji Przeglądu jest 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W programie pokazów znalazły się dwa filmy, fabuła w reżyserii Roberta Glińskiego pt. „Figurant” oraz dokument w reżyserii Cezarego Grzesiuka pt. „Metr od świętości”. Po każdej projekcji filmowej, przewidziany jest panel dyskusyjny z udziałem reżyserów w/w filmów i zaproszonych gości.
Międzynarodowy Przegląd Filmowy „My, pokolenie JP2” realizowany jest w wielu miastach Polski, Włoch, Argentyny, Malty, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W ramach przeglądu pokazywane są filmy związane z postacią Św. Jana Pawła II.

Fot. Grzegorz Rogiński / PAP