Dyskusja o pięknie i kiczu w liturgii

Dyskusja o pięknie i kiczu w liturgii 724 1024 Laboratorium św. Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium, które przygotowały Fundacja Pro Futuro Theologiae, Ośrodek Liturgiczny „Misterium fidei” i nasze Laboratorium. Odbędzie się ono we wtorek, 6 grudnia 2022 roku na Wydziale Teologicznym UMK
w Toruniu (ul. Gagarina 37) o godz. 19:00 w sali IA.

Do naszej dyskusji zaprosiliśmy specjalnych gości, którzy staną się naszymi przewodnikami po tym temacie, a będą nimi:

• o. Tomasz Gałuszka OP,
  • o. Łukasz Miśko OP
  • oraz ks. Robert Woźniak.

Dyskusję moderować będzie ks. Tomasz Gutowski (Ośrodek Liturgiczny „Mysterium fidei”).

Kościół żyje dzięki Eucharystii [Ecclesia de Eucharistia vivit]. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary,
ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła.
” – te słowa Jana Pawła II (Ecclesia de Eucharystia, 1) skłaniają nas do refleksji czym jest liturgia i jakie zajmuje miejsce w naszym życiu duchowym.

Będziemy mówili o pięknie ogółem, o pięknie celebracji, o pięknie przestrzeni liturgicznej, ale również o pięknie doświadczanym w muzyce. Jednocześnie starać się będziemy dostrzec, gdzie można nam w tym wszystkim pojawić się nieproszony gość, którym jest kicz.
Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich, których temat ten interesuje i porusza w różnych jego wymiarach. Zapraszamy duchownych i świeckich, odpowiedzialnych za liturgię i jej przygotowanie oraz wiernych, którzy po prostu uczestniczą w parafialnej Mszy Świętej, pasjonatów liturgii i teologii. Zapraszamy każdego kto chciałby się włączyć w dyskusję i zabrać w niej głos, aby lepiej zrozumieć rzeczywistość liturgii i boskiego dialogu, który w niej trwa.

W sprawie wszelkich pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: liturgia.umk@gmail.com.
Transmisja wydarzenie będzie prowadzana na profilu facebookowym Laboratorium i profilu yt Mystermium Fidei – głównego organizatora spotkania.