Ślad Jakuba, ślad Jana Pawła …

Ślad Jakuba, ślad Jana Pawła … 336 188 Laboratorium św. Jana Pawła II

Bractwo św. Jakuba w Toruniu, czyli po prostu caminowicze  kroczą ścieżkami jakubowymi okrywając tym samym ścieżki i ślady dziedzictwa Jana Pawła II.

Członkinią bractwa jest p. Mirosława Buczyńska, która przybliża, dlaczego warto przemierzyć ten szlak duchowej przygody … i dlaczego Jan Paweł II może się stać naszym przyjacielem podczas tej wędrówki.

Przegryź myśl:
Zwracam moje spojrzenie ku Europie jako kontynentowi, który dał największy wkład w rozwój świata, zarówno w dziedzinie idei, jak pracy, nauki i sztuki. I gdy składam dzięki Panu, że zechciał oświecić ten kontynent światłem Ewangelii od samych początków apostolskiego przepowiadania, nie mogę przemilczeć sytuacji kryzysowej, w jakiej się on znajduje (…)
Nienaturalne podziały pozbawiają narody prawa wzajemnego spotkania się w klimacie przyjaźni i swobodnego łączenia swoich wysiłków i swojej pomysłowości w służbie pokojowego współżycia oraz solidarnego wkładu w rozwiązywanie problemów dręczących inne kontynenty (…)
Także na płaszczyźnie religijnej Europa jest podzielona. Nie tyle nawet z powodu podziałów, które dokonały się przed wiekami, ile z powodu oddalania się ochrzczonych i wierzących od głębokich uzasadnień ich wiary oraz od doktrynalnej i moralnej siły tej chrześcijańskiej wizji życia, która zapewnia równowagę zarówno osobom, jak i społecznościom.

Jan Paweł II, Akt Europejski, 1982