Dobiegli do mety! Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Sprint papieski”

Dobiegli do mety! Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Sprint papieski” 1920 1284 Laboratorium św. Jana Pawła II

Dn. 17 listopada po południu przeszło 200 uczniów z całej Polski zalogowało się do Ogólnopolskiego Konkursie „Sprint papieski” organizowanego przez Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu. Konkurs był adresowany do uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej i dotyczył wiadomości o życiu i dziedzictwie św. Jana Pawła II. Patronat honorowy nad Konkursem objął Marek Kamiński, podróżnik i zdobywca dwóch biegunów oraz Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Pytania nie były łatwe. Były bardzo szczegółowe. Uczniowie musieli się napocić, żeby przez 10 minut zaznaczyć prawidłową odpowiedź na 50 pytań, ale taki właśnie jest sprint…jest wyzwaniem! – powiedział ks. Adam Jeszka, koordynator Konkursu z Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu.

Najlepsze czasy w „intelektualnym biegu” osiągnęli uczniowie:
1 miejsce: Malwina Zwolińska ze Szkoły Podstawowa nr 48 w Gdańsku (wynik 92%)
2 miejsce: Mikołaj Mionskowski z Podstawowej Szkoły Społecznej „Niedźwiednik” w Gdańsku (wynik 88%)
3 miejsce: Filip Wyspiański ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Bolminie (wynik 82%)

Zwycięzcy otrzymają nagrody, które zostaną przesłane na adres szkoły do 30 listopada 2022r.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do kolejnego „biegu” i śledzenia wydarzeń na naszym FB. Brawo!